APPOINTMENTS
Week Ending Sunday 6 August 2017
as at 10/8/2017
Monday 31 July 2017
Unicorns Champ Cambridgeshire v Buckinghamshire (at Chesham) 11.00 (K. Coburn)  
CYC U17 Girls Cambridgeshire v Huntingdonshire (at Sawston) 11.00 A. Lamb D. Pimblett
Over 60 Cambs & Hunts II v Suffolk II (at Chatteris) 13.30 F. Gaimster  
Tuesday 1 August 2017
Unicorns Champ Cambridgeshire v Buckinghamshire (at Chesham) 11.00 (K. Coburn)  
Over 60 Cambs & Hunts v Norfolk (at Chatteris) 13.30 K. Smart  
Wednesday 2 August 2017
CYC U17 Cambridgeshire v Hertfordshire (at March) 11.00 Observer: W. Crumly  
CYC U17 Cambridgeshire v Hertfordshire (at March) 11.00 D. Pimblett B. Whyall
Thursday 3 August 2017
Second XI T20 Minor Counties Unicorns v Sussex II (at Long Marston) 11.00 (K. Coburn)  
CYC U13 Cambridgeshire v Yorkshire Dev Squad (at Fitzwilliam College Sports Ground) 11.00 G. Parry  
CYC U17 Cambridgeshire v Hertfordshire (at March) 11.00 Observer: S. Kent-Phillips  
CYC U17 Cambridgeshire v Hertfordshire (at March) 11.00 D. Pimblett B. Whyall
Friday 4 August 2017
Second XI T20 Minor Counties Unicorns v Glamorgan II (at Port Talbot) 11.00 (K. Coburn)  
CYC U14 Cambridgeshire v Essex (at Wisbech) 13.00 M. Collis C. Pennick
Saturday 5 August 2017
Whiting 1 Eaton Socon v Waresley 12.30 R. Parker D. Ash
Whiting 1 Foxton v Saffron Walden 12.30 A. Lamb J. Wallis
Whiting 1 Histon v March 12.30 D. Morgan D. Ellis
Whiting 1 Ketton v Nassington 12.30 S. Ross G. Osbourn
Whiting 1 Ramsey v Wisbech 12.30 C. Smith J. Wright
Whiting 1 Saint Ives v Godmanchester Town 12.30 A. Donald B. Whyall
Whiting 2 Burwell II v Blunham 12.30 S. Kent-Phillips G. Spray
Whiting 2 Cambridge St. Giles v Warboys 12.30 D. Lloyd D. Pimblett
Whiting 2 Castor & Ailsworth v Kimbolton 12.30 C. Dean J. Parr
Whiting 2 Huntingdon v Great Shelford 12.30 K. Carden F. Gaimster
Whiting 2 Saffron Walden II v Ufford Park 12.30 S. Seabrook C. Wilson
Whiting 2 Sawston v Cambridge Granta II 12.30 R. Bull M. Hancock
CCA 1 Abington v Fulbourn 13.00 L. Cooke  
CCA 1 Cambridge NCI v Needingworth 13.00 R. Baker R. Sanderson
CCA 1 Fordham v Chatteris 13.00 G. Parry  
CCA 1 Thriplow v Weston Colville 13.00 B. Howard A. Jordan
CCA 1 Wisbech II v Foxton II 13.00 L. Mills  
CCA 2 Cambourne v Chippenham 13.00 E. Voss  
CCA 2 Godolphin v Barley 13.00 C. Fuller  
CCA 2 Old Leysians v Buntingford 13.00 P. Lemon  
CCA 3 Cherry Hinton v Fordham II 13.00 A. Hazell  
Sunday 6 August 2017
ECB National Village SF: Reed v Aston Rowant 13.30 K. Smart  
Club Conf Cup QF: Cambridge Granta v Finchley 13.30 S. Kent-Phillips  
Walker Cup Thriplow v Girton (at Sawston) 10.00 S. Smith K. Carden
Walker Cup Fulbourn Institute v Sawston & Babraham II (at Sawston) 13.00 B. Whyall K. Carden
Walker Cup Thriplow v Sawston & Babraham II (at Sawston) 16.00 B. Whyall S. Smith
CYC U15 Cambridgeshire v Suffolk (at Burwell) 13.00 C. Dean A. Lamb
CYC U17 Cambridgeshire v Hertfordshire (at Foxton) 11.00 R. Parker P. Laughlin
<-- w/e 30 July 2017 w/e Apr 9 16 23 30 May 7 14 21 28 Jun 4 11 18 25 Jul 2 9 16 23 30 Aug 6 13 20 27 Sep 3 10 17 w/e 13 August 2017 -->

Back to the main page
Back to the main page