APPOINTMENTS
Week Ending Sunday 16 July 2017
as at 18/7/2017
Monday 10 July 2017
Second XI T20 Minor Counties Unicorns v Kent II (at Saffron Walden) 11.00 (K. Coburn)  
Tuesday 11 July 2017
Second XI T20 Minor Counties Unicorns v Surrey II (at LSE New Malden) 11.00 (K. Coburn)  
Over 60 Leicestershire v Cambs & Hunts (at Leicester Banks) 13.30 L. Mills  
Wednesday 12 July 2017
CCC Academy Cambridgeshire v UK Fire Service (at Saffron Walden) 14.00 P. Howard B. Whyall
Over 50 Suffolk v Cambridgeshire (at Ipswich) 13.30 R. Bull  
Thursday 13 July 2017
CCC Academy Cambridgeshire v UK Fire Service (at Saffron Walden) 10.30 P. Howard B. Whyall
Over 60 Norfolk II v Cambs & Hunts II (at Great Melton) 13.30 R. Parker  
Saturday 15 July 2017
Whiting 1 Godmanchester Town v Ketton 12.30 P. Gurney A. Bedding
Whiting 1 March v Ramsey 12.30 B. Whyall K. Smart
Whiting 1 Nassington v Histon 12.30 D. Ash C. Smith
Whiting 1 Saffron Walden v Eaton Socon 12.30 J. Wright D. Ellis
Whiting 1 Waresley v Saint Ives 12.30 R. Chandraker C. Stubbington
Whiting 1 Wisbech v Foxton 12.30 G. Nicholls P. Howard
Whiting 2 Blunham v Sawston 12.30 M. Collis K. Carden
Whiting 2 Burwell II v Huntingdon 12.30 B. Seabrook K. Coburn
Whiting 2 Cambridge Granta II v Ufford Park 12.30 C. Pennick E. Warren
Whiting 2 Cambridge St. Giles v Castor & Ailsworth 12.30 A. Donald C. Wilson
Whiting 2 Great Shelford v Saffron Walden II (at Cokenach) 12.30 P. Laughlin G. Parry
Whiting 2 Warboys v Kimbolton 12.30 D. Lloyd J. Wallis
CCA 1 Abington v Weston Colville 13.00 R. Bull  
CCA 1 Cambridge NCI v Fordham 13.00 L. Cooke  
CCA 1 Foxton II v Chatteris 13.00 M. Hancock  
CCA 1 Fulbourn v Wisbech II 13.00 R. Baker  
CCA 1 Needingworth v Thriplow 13.00 G. Osbourn  
CCA 2 Barley v Longstanton Grasshoppers 13.00 C. Fuller  
CCA 2 Cambourne v March II 13.00 E. Voss  
CCA 2 Histon II v Buntingford 13.00 F. Gaimster  
CCA 3 Cottenham v Great Chishill 13.00 A. Hazell  
CCA 3 Fordham II v Wilburton 13.00 P. Lemon  
Sunday 16 July 2017
Unicorns Champ Cambridgeshire v Hertfordshire (at Long Marston) 11.00 (K. Coburn) R. Parker
Invitation Cup Godolphin v Abington 13.00 M. Collis K. Carden
Invitation Cup Horseheath v Fordham 13.00 C. Pennick  
ECB Women T20 Cambridgeshire v tba1 (at Sawston) 10.30 S. Smith D. Morgan
ECB Women T20 Bedfordshire v tba2 (at Sawston) 13.00 R. Abraham S. Smith
ECB Women T20 tba1 v tba2 (at Sawston) 14.30 R. Abraham D. Morgan
CYC U11 Cambridgeshire v Buckinghamshire (at Dry Drayton) 13.00 B. Howard  
CYC U12 Cambridgeshire v Buckinghamshire (at Burwell) 13.00 P. Laughlin  
Hub U13 T20 Game 1 (at Histon) 10.00 M. Eyunni P. Howard
Hub U13 T20 Game 2 (at Histon) 13.00 M. Eyunni E. Warren
Hub U13 T20 Game 3 (at Histon) 16.00 P. Howard W. Warren
<-- w/e 9 July 2017 w/e Apr 9 16 23 30 May 7 14 21 28 Jun 4 11 18 25 Jul 2 9 16 23 30 Aug 6 13 20 27 Sep 3 10 17 w/e 23 July 2017 -->

Back to the main page
Back to the main page