APPOINTMENTS
Week Ending Sunday 9 July 2017
as at 10/7/2017
Monday 3 July 2017
Unicorns Champ Cambridgeshire v Northumberland (at March Town) 11.00 (K. Coburn)  
Unicorns Champ Herefordshire v Dorset (at Colwall) 11.00 R. Parker MCCA
Schools Wisbech Grammar School v Kings, Ely 13.00 K. Smart F. Gaimster
Tuesday 4 July 2017
Unicorns Champ Cambridgeshire v Northumberland (at March Town) 11.00 (K. Coburn)  
Unicorns Champ Herefordshire v Dorset (at Colwall) 11.00 R. Parker MCCA
Schools T20 Wisbech Grammar School v Bradford Grammar 16.00    
Wednesday 5 July 2017
CCC Academy Cambridgeshire v Bradford Grammar School (at Fitzwilliam College Sports Ground) 10.00 S. Kent-Phillips A. Bedding
Over 50 Cambridgeshire v Huntingdonshire (at March) 13.30 P. Howard  
Thursday 6 July 2017
Over 60 Cambs & Hunts II v Bedfordshire II (at Ramsey) 13.30 J. Wright  
Saturday 8 July 2017
Whiting 1 Foxton v Nassington 12.30 A. Donald S. Seabrook
Whiting 1 Histon v Eaton Socon 12.30 C. Dean R. Chandraker
Whiting 1 Ketton v Wisbech 12.30 C. Wilson J. Wright
Whiting 1 March v Godmanchester Town 12.30 Observer: W. Crumly  
Whiting 1 March v Godmanchester Town 12.30 D. Ash C. Smith
Whiting 1 Ramsey v Waresley 12.30 J. Wallis P. Gurney
Whiting 1 Saint Ives v Saffron Walden 12.30 D. Lloyd J. Parr
Whiting 2 Blunham v Ufford Park 12.30 A. Bedding K. Coburn
Whiting 2 Castor & Ailsworth v Burwell II 12.30 L. Mills G. Nicholls
Whiting 2 Great Shelford v Kimbolton 12.30 G. Parry K. Smart
Whiting 2 Saffron Walden II v Cambridge Granta II 12.30 Observer: S. Plumb  
Whiting 2 Saffron Walden II v Cambridge Granta II 12.30 K. Carden M. Eyunni
Whiting 2 Sawston v Cambridge St. Giles 12.30 W. Arnold P. Lemon
Whiting 2 Warboys v Huntingdon 12.30 F. Gaimster M. Collis
CCA 1 Cambridge NCI v Fulbourn 13.00 G. Osbourn  
CCA 1 Fordham v Abington 13.00 R. Sanderson S. Kent-Phillips
CCA 1 Thriplow v Foxton II 13.00 P. Laughlin  
CCA 1 Weston Colville v Needingworth 13.00 L. Cooke  
CCA 1 Wisbech II v Chatteris 13.00 B. Whyall  
CCA 2 Cambourne v Histon II 13.00 A. McLean  
CCA 2 Chippenham v March II 13.00 R. Baker  
CCA 2 Old Leysians v Godolphin 13.00 E. Warren  
CCA 3 Royston v Great Chishill 13.00 E. Voss  
CCA 3 Wilburton v Cherry Hinton 13.00 A. Hazell  
Sunday 9 July 2017
Walker Cup Fulbourn v Needingworth 14.00 D. Ellis  
Walker Cup Sawston & Babraham II v Abington 14.00 M. Collis  
Walker Cup Girton v Cambridge NCI 15.00 R. Parker  
Walker Cup Thriplow v Histon II 14.00 A. Lamb  
CYC U13 Girls Cambridgeshire v Norfolk (at Caldecote) 13.00 K. Carden A. Bedding
CYC U15 Girls Cambridgeshire v Norfolk (at Burwell) 13.00 S. Kent-Phillips D. Morgan
Friendly Royal Household v Gentlemen of England 11.00 K. Coburn  
<-- w/e 2 July 2017 w/e Apr 9 16 23 30 May 7 14 21 28 Jun 4 11 18 25 Jul 2 9 16 23 30 Aug 6 13 20 27 Sep 3 10 17 w/e 16 July 2017 -->

Back to the main page
Back to the main page