APPOINTMENTS
Week Ending Sunday 2 July 2017
as at 8/7/2017
Tuesday 27 June 2017
Schools Leys School v MCC 11.30 E. Warren  
Over 60 Cambs & Hunts v Norfolk (at Chatteris) 13.30 K. Smart  
CYC U16 Cambridgeshire v London Schools (at Fitzwilliam College Sports Ground) 10.30 P. Howard B. Whyall
Wednesday 28 June 2017
University CUCC v MCC (on Fenner's) 11.00 K. Coburn  
Thursday 29 June 2017
University CUCC v MCC (on Fenner's) 11.00 K. Coburn  
Over 60 Hertfordshire II v Cambs & Hunts II (at Knebworth Park) 13.30 R. Baker  
Friendly Stoics v Gadsby XI (at Pembroke) 14.00 R. Bull  
Friday 30 June 2017
University CUCC v MCC (on Fenner's) 11.00 K. Coburn  
Saturday 1 July 2017
Whiting 1 Eaton Socon v March 12.30 K. Smart P. Gurney
Whiting 1 Godmanchester Town v Nassington 12.30 A. Donald S. Smith
Whiting 1 Ketton v Foxton 12.30 D. Ash G. Nicholls
Whiting 1 Saint Ives v Ramsey 12.30 J. Parr C. Wilson
Whiting 1 Waresley v Saffron Walden 12.30 P. Laughlin D. Morgan
Whiting 1 Wisbech v Histon 12.30 K. Coburn B. Whyall
Whiting 2 Cambridge St. Giles v Cambridge Granta II 12.30 Observer: S. Plumb  
Whiting 2 Cambridge St. Giles v Cambridge Granta II 12.30 S. Seabrook J. Wallis
Whiting 2 Great Shelford v Sawston 12.30 R. Bull M. Collis
Whiting 2 Kimbolton v Huntingdon 12.30 G. Osbourn C. Stubbington
Whiting 2 Saffron Walden II v Burwell II 12.30 S. Kent-Phillips E. Warren
Whiting 2 Ufford Park v Castor & Ailsworth 12.30 J. Wright E. Baker
Whiting 2 Warboys v Blunham 12.30 C. Dean R. Parker
CCA 1 Chatteris v Abington 13.00 E. Voss  
CCA 1 Foxton II v Weston Colville 13.00 R. Baker  
CCA 1 Fulbourn v Thriplow 13.00 R. Griggs  
CCA 1 Needingworth v Fordham 13.00 L. Mills  
CCA 2 Godolphin v Hardwick & Caldecote 13.00 M. Hancock  
CCA 2 Histon II v March II 13.00 C. Fuller  
CCA 2 Longstanton Grasshoppers v Chippenham 13.00 P. Lemon  
CCA 3 Cherry Hinton v Royston 13.00 A. Hazell  
Sunday 2 July 2017
Unicorns Champ Cambridgeshire v Northumberland (at March Town) 11.00 (K. Coburn)  
Unicorns Champ Herefordshire v Dorset (at Colwall) 11.00 R. Parker MCCA
Club Conf Cup Cambridge Granta v Stanmore 13.30 S. Kent-Phillips  
Lower Junior Cup Abington III v Milton III 14.00 E. Warren  
Lower Junior Cup Over III v Coton II 14.00 M. Collis  
Lower Junior Cup Wilburton II v Barrington II 14.00 G. Nicholls  
Lower Junior Cup Barley II v Needingworth II 14.00 B. Howard  
ECB Women T20 Cambridgeshire v Bedfordshire (at Sawston) 13.00 1 Required B. Whyall
ECB Women T20 Cambridgeshire v Buckinghamshire (at Sawston) 16.30 D. Ellis B. Whyall
CYC U12 Cambridgeshire v Lincolnshire (at Burwell) 13.00 G. Parry  
CYC U13 Cambridgeshire v Berkshire (at Cokenach) 13.00 E. Voss  
CYC U14 Cambridgeshire v Norfolk (at Histon) 13.00 C. Dean P. Laughlin
<-- w/e 25 June 2017 w/e Apr 9 16 23 30 May 7 14 21 28 Jun 4 11 18 25 Jul 2 9 16 23 30 Aug 6 13 20 27 Sep 3 10 17 w/e 9 July 2017 -->

Back to the main page
Back to the main page