APPOINTMENTS
Week Ending Sunday 7 May 2017
as at 7/6/2017
Monday 1 May 2017
Unicorns Trophy Cambridgeshire v Norfolk (at Horsford) 11.00 (K. Coburn)  
CYC U13 Cambridgeshire v Bedfordshire (at Cokenach) 13.00 K. Carden B. Whyall
ECB County Women Cambridgeshire v Netherlands (at Sawston) 11.00 E. Warren D. Pimblett
Tuesday 2 May 2017
BUCS Premier Cambridge MCCU v Solent (on Fenner's) 11.00 K. Coburn P. Howard
Over 60 Cambs & Hunts v Bedfordshire (at Ramsey) 13.30 K. Smart  
Wednesday 3 May 2017
BUCS Premier Cambridge MCCU v Cardiff MCCU (on Fenner's) 11.00 K. Coburn S. Kent-Phillips
BUCS Colleges XI v Nottingham University II (at Girton College) 12.30 R. Powell P. Laughlin
University Ladies CUWCC v OUWCC (at Fitzwilliam College Sports Ground) 11.00 R. Abraham R. Parker
Over 50 Cambridgeshire v CCA Representative XI (at Clare College Sports Ground) 13.30 C. Pennick R. Bull
Schools T20 Wisbech Grammar School v Carey Grammar School 16.30 F. Gaimster  
ECB ECB Event (on Parker's Piece) 12.00 E. Warren P. Howard
Thursday 4 May 2017
BUCS Premier Cambridge MCCU v Cardiff MCCU (on Fenner's) 11.00 K. Coburn  
Over 60 Cambs & Hunts II v Hertfordshire II (at Sawston) 13.30 M. Collis  
Schools Bishops Stortford College v Perse School 11.30 R. Parker  
Friday 5 May 2017
BUCS Premier Cambridge MCCU v Cardiff MCCU (on Fenner's) 11.00 K. Coburn  
Saturday 6 May 2017
Whiting 1 Foxton v Saint Ives 12.30 P. Laughlin B. Whyall
Whiting 1 Godmanchester Town v Eaton Socon 12.30 A. Lamb C. Wilson
Whiting 1 Nassington v Wisbech 12.30 C. Smith J. Wright
Whiting 1 Ramsey v Histon 12.30 D. Ash P. Lemon
Whiting 1 Saffron Walden v March 12.30 Observer: F. Appleyard  
Whiting 1 Saffron Walden v March 12.30 A. Bedding P. Howard
Whiting 1 Waresley v Ketton 12.30 G. Nicholls D. Pimblett
Whiting 2 Blunham v Saffron Walden II 12.30 D. Lloyd F. Gaimster
Whiting 2 Burwell II v Kimbolton 12.30 K. Carden S. Kent-Phillips
Whiting 2 Cambridge Granta II v Castor & Ailsworth 12.30 A. Donald E. Warren
Whiting 2 Great Shelford v Cambridge St. Giles 12.30 R. Bull M. Eyunni
Whiting 2 Sawston v Huntingdon 12.30 M. Collis C. Dean
Whiting 2 Warboys v Ufford Park 12.30 D. Morgan J. Wallis
CCA 1 Cambridge NCI v Foxton II 13.00 R. Chandraker  
CCA 1 Needingworth v Chatteris 13.00 R. Powell  
CCA 1 Thriplow v Fulbourn 13.00 J. Parr A. McLean
CCA 1 Weston Colville v Abington 13.00 M. Hancock  
CCA 1 Wisbech II v Fordham 13.00 N. Drew  
CCA 2 Barley v Godolphin 13.00 C. Pennick  
CCA 2 Cambourne v Hardwick & Caldecote 13.00 E. Voss  
CCA 2 Histon II v Chippenham 13.00 R. Griggs  
CCA 2 Longstanton Grasshoppers v Old Leysians 13.00 B. Howard  
CCA 2 March II v Buntingford 13.00 A. Hazell  
Schools Perse School v Norwich School 11.30 M. Law  
Schools Wymondham College v Wisbech Grammar School 13.00 G. Parry  
Sunday 7 May 2017
Unicorns Trophy Wiltshire v Bedfordshire (at Warminster) 11.00 K. Coburn D List
University Duke of Norfolk's XI v CUCC (at Arundel) 11.00 C. Dean  
CYC U12 Cambridgeshire v Bedfordshire (at Burwell) 13.00 P. Howard B. Howard
CYC U13 Cambridgeshire v Norfolk (at Kings, Ely) 13.00 K. Carden A. Lamb
CYC U14 Cambridgeshire v London Schools (at Wisbech) 13.00 K. Smart N. Drew
Schools Leys School v tba 10.00 E. Warren  
<-- w/e 30 April 2017 w/e Apr 9 16 23 30 May 7 14 21 28 Jun 4 11 18 25 Jul 2 9 16 23 30 Aug 6 13 20 27 Sep 3 10 17 w/e 14 May 2017 -->

Back to the main page
Back to the main page